Wymiana ekranu Huawei – gdzie naprawić telefon?

0
1056

Telefony Huawei są jednymi z popularniejszych na Świecie. Nic dziwnego, łączą one w sobie jakość ze stosunkowo niską ceną. Jednak dobra jakość czasami nie jest wystarczająca i telefon, który przypadkowo wysunął nam się z ręki, doznaje poważnych uszkodzeń ekranu. Co w takiej sytuacji zrobić?

Przede wszystkim, jeśli mamy wystarczającą ilość pieniędzy, możemy kupić sobie nowy telefon. Niestety nie zawsze jest to możliwe, dlatego musimy posiłkować się innymi rozwiązaniami. Najlepszym z nich jest wymiana ekranu Huawei w serwisie naprawczym, daje nam to pewność, że całość zostanie wykonana bezbłędnie. Niektórzy jednak wolą jeszcze inne rozwiązanie, chodzi oczywiście o wymianę ekranu Huawei w zaciszu własnego domu. Którą z tych opcji wybrać?

Wymiana ekranu Huawei w domu

Jest to zdecydowanie znacznie bardziej ryzykowne i trudne niż by się mogło wydawać. Chcąc przeprowadzić zabieg samemu w domu, niezbędne jest posiadanie odpowiednich narzędzi oraz umiejętności manualnych. Bez nich, wymiana ekranu Huawei będzie jeszcze cięższa i ryzykowna. Ponieważ zupełnie nieświadomie możemy uszkodzić jakiś element nowego ekranu, który właśnie montujemy. Wykonując naprawę w domu, warto posiadać jakąkolwiek wiedzę z zakresu budowy telefonu. Zdobycie jej jest jednak znacznie prostsze, niż się może wydawać. W internecie jest bowiem masa poradników, które nam w tym pomogą. Kolejną rzeczą, w którą trzeba się zaopatrzyć, jest ekran. Najlepiej jeśli byłby on oryginalny. Chociaż w internecie kupić można wiele innych zamienników. Różnią się one jakością oraz wytrzymałością od oryginalnych ekranów Huawei.

Wymiana ekranu Huawei w serwisie

Jest to zdecydowanie lepsze rozwiązanie niż samodzielna naprawa. Serwisy naprawcze dysponują bowiem profesjonalnym sprzętem oraz pracownikami, którzy są dobrzy w swoim fachu. Korzystając z usług serwisów, mamy pewność, że usługa zostanie wykonana profesjonalnie i szybko. Wszystko to jednak kosztem wyższej ceny, przez którą część osób woli dokonać naprawy samemu. Wybierając odpowiedni serwis, warto zapytać o czas naprawy oraz o to czy używane części są oryginalne. Można również poczytać opinie wcześniejszych klientów, dzięki czemu zobaczymy słabe, jak i mocne strony serwisu. Dodatkowo większość serwisów oferuje gwarancję na wykonane usługi, dzięki czemu możemy w razie problemów, można z owej gwarancji skorzystać.