Samodzielna naprawa Huawei

0
1080
Samodzielna naprawa Huawei

Telefony i tablety to jedne z urządzeń, które najczęściej nam się psują. Wynika to oczywiście z tego, że są przez nas bardzo mocno eksploatowane. W wielu sytuacjach narażone są też na upadek czy zgniecenie, co przekłada się na powstawanie pękniętych ekranów, uszkodzeń obudowy, nieprawidłowo działających głośników, czy mocnego zużycia baterii. Niektóre uszkodzenia wymagają skorzystania z serwisu telefonów. Jednak wiele usterek, znając podstawy budowy telefonów, można naprawić samodzielnie. Do naprawy warto wykorzystać jednak oryginalne i sprawdzone części do telefonów.

Dobre części do telefonów Huawei

W wielu sklepach dostępnych w internecie znajdują się wyłącznie zamienniki. To sprawia, że kupując części zamienne, nie mamy pewności, czy będą one działać tak samo dobrze jak te oryginalne. Bardzo często zakup tanich części do telefonów wiąże się niestety z pogorszeniem działania urządzenia. Źle wyprodukowane elementy mogą też wpłynąć na uszkodzenie kolejnych podzespołów. Właśnie dlatego szukaj dobrych części do telefonów, które zagwarantują Ci poprawne działanie urządzenia.

Dlaczego warto kupować części do telefonów Huawei

Zakup części do telefonów może uratować Cię przed koniecznością wymiany smartfonu na nowy. Bardzo często usterki można w prosty sposób naprawić telefon Huawei. Przy zakupie części do smartfonów, które pozwolą na samodzielną naprawę, można też dodatkowo zaoszczędzić. Często okazuje się, że w wielu przypadkach do pełnej sprawności urządzenia brakuje tylko odpowiednio działającego mikrofonu, głośnika, złącza USB lub baterii. Jeśli jednak nie chcesz samodzielnie podejmować się naprawy, możesz skorzystać z usług serwisu telefonu, który wykona jej przy użyciu części, które im dostarczysz. To sprawi, że serwis nie naliczy Ci dodatkowej marży na zakup części zamiennych, a cała naprawa będzie znacznie tańsza.

Wymiana ekranu Huawei
Serwis Huawei

Jakie części są dostępne na rynku do telefonów Huawei

Zdecydowaną większość części do telefonów dla się bez problemu kupić online. Znajdziesz takie elementy jak: wyświetlacze do telefonów, szybki, szkła hartowane, baterie do telefonów, adaptery, taśmy LCD, złącza, obudowy, taśmy montażowe, głośniki, mikrofony, tacki do kart SIM, ładowarki i wiele innych. Wybrane części serwisowe możesz zamówić z dostawą do domu lub odebrać osobiście punkcie stacjonarnym.

Jakie części Huawei są najczęściej kupowane

Największą popularnością wśród części serwisowych cieszą się elementy związane z ekranem. Poza uszkodzeniami mechanicznymi wiele osób spotyka się też z problemem niedziałającego dotyku (digitizera) lub nieprawidłowego wyświetlania obrazu. W takim przypadku przydadzą się części serwisowe do smartfonów takie jak digitizery, szybki i wyświetlacze. Na warsztat bardzo często trafiają też telefony Huawei, które mają problemy z ładowaniem lub baterią. W przypadku problemów z ładowaniem sprawdzają się takie elementy jak: gniazdo ładowania, ładowarka lub bateria. Kolejnym popularnym problemem jest też brak prawidłowego dźwięku. W takim przypadku do napraw często przydają się następujące części serwisowe: buzzery, głośniki i mikrofony. Dość często zdarza się też, że telefony mają problem z odczytywaniem kart pamięci lub kart SIM. Jeśli spotkał Cię podobny problem, mogą przydać Ci się np. gniazdo SIM, tacka do karty SIM, gniazdo na karty SD lub uchwyt na kartę SD.