Serwis smartfonów Huawei – popularne uszkodzenia

0
668

Huawei to marka, która zyskała dużą popularność, mimo iż od niedawna gości na naszym rynku. Telefony tej marki wyróżnia elegancka, aluminiowa obudowa, cieniutka rama wokół wyświetlacza oraz smukła sylwetka. Na czym jednak najbardziej bogaci się serwis smartfonów Huawei?

Do najczęstszych uszkodzeń tych telefonów komórkowych należą przede wszystkim:

zniszczone płyty główne – wynikające ze złego użytkowania urządzenia. Częste przeciążanie układu procesora i grafiki, powoduje przegrzewanie się urządzenia. W konsekwencji układy znajdujące się na płycie głównej, mogą ulec uszkodzeniu, czy nawet przepaleniu.

brak sygnału wifi czy sieci – jako, że chińscy producenci nie zawsze przywiązują wagę do drobnostek, zdarza się, że telefony bez powodu gubią zasięg sieci bezprzewodowych. Z jednej strony problem może leżeć po stronie wbudowanych anten, które łatwo przytłumić, szczególnie, gdy znajdują się pod metalową obudową. Z drugiej strony, problem tkwi po stronie oprogramowania, które nie jest optymalizowane i sypie błędami.

bateria – Bardzo często, ogniwa stosowane w telefonach Huawei, deformują się pod wpływem wysokiej temperatury. Huawei nie słynie z wysokiej jakości ogniw, co więcej, demontaż baterii wiąże się z ryzykiem jej wybuchu. Serwisy smartfonów Huawei są pod tym względem wyczulone. Ponowne użycie takiej baterii to prosty sposób do trwałego uszkodzenia płyty głównej, a nawet całego telefonu. Puchnące ogniwo może zdeformować telefon i uszkodzić wyświetlacz.

stłuczone ekrany – serwisy smartfonów Huawei najczęściej otrzymują na warsztat telefony z potłuczonymi ekranami. Ich uszkodzenia, wynikają z codziennego użytkowania i wypadków losowych. Często ludzie zapominają o możliwości dodatkowej ochrony urządzenia i nie stosują etui, szkieł, czy folii ochronnych. Wymiana szybki w takim przypadku okazuje się najtańszym rozwiązaniem.

zalania – druga najpopularniejsza usterka widziana w serwisach smartfonów Huawei. Zalany smartfon zostaje nie tylko, gdy rzeczywiście wpadnie do wody. Korzystanie z urządzenia w łazienkach, podczas mgły, w deszczu, w obecności bryzy morskiej, powoduje zawilgocenie wewnątrz urządzenia.

Serwis smartfonów Huawei – Podsumowanie

Są to problemy, z którymi dość często spotykają się serwisy smartfonów Huawei. Jeśli i Twój telefon boryka się z jedną z powyższych usterek, warto skorzystać z usług serwisu Huawei.