Najpopularniejsze modele Huawei

0
523

Aż 32% smartfonów kupionych w pierwszym kwartale 2018 roku telefony marki Huawei. Na tak ogromną popularność na pewno ma też wpływ szeroka kampania marketingowa z udziałem reprezentanta Polski w piłce nożnej, Roberta Lewandowskiego. Jakie modele Huawei przyczyniły się do tego sukcesu?

Jeszcze kilka lat temu nikt nie słyszał o urządzeniach chińskiego producenta, a w ostatnim tygodniu marca 2018 roku po raz pierwszy w historii stał się liderem na polskim rynku. Według GfK Polonia najpopularniejsze modele Huawei w Polsce to: Huawei Mate 10 Lite i jego następca Huawei Mate 20 lite, Huawei P9 Lite 2017, Huawei P9 Lite Mini. Czym sobie zaskarbiły sympatię użytkowników? Przede wszystkim jakością wykonania. Huawei wykorzystuje materiały z górnej półki. Tworzy telefony smukłe i płaskie, ekrany z wąskimi ramkami, a obudowy – prawie w całości wykonane z metalu. Przyjrzyjmy się dokładniej najpopularniejszym modelom Huaweia.

Najpopularniejszy model Huawei na polskim rynku

Huawei Mate 10 Lite posiada duży, 5,9-calowy ekran otoczony wąskimi ramkami, ma też lekko zaokrąglone krawędzie boczne. Posiada też podwójny przedni aparat 13+2 Mpx. Godny pochwały jest to, że Huawei umieścił na tylnej obudowie czytnik linii papilarnych. Po przyłożeniu palca, telefon szybko i skutecznie zostaje odblokowany. Użytkownicy wskazują jednak na dwie wady. Po pierwsze nie ma wbudowanego NFC, a po drugie nie ma funkcji szybkiego ładowania. Trzeba pamiętać jednak, że wersja Lite nie jest flagowcem, a telefonem ze średniej półki.

Pozostałe modele Huawei, czym się wyróżniają?

Huawei P20 to jedna z ciekawszych propozycji chińskiego producenta. Wielkie wrażenie robi świetny aparat fotograficzny wsparty mechanizmem sztucznej inteligencji. Posiada 5,8-calowy wyświetlacz IPS o rozdzielczości Full HD+. Warto też wspomnieć, że producent zastosował swój autorski układ Kirin 970 oraz osiem rdzeni, dzięki czemu smartfon jest niezwykle wydajny. Oprócz czytnika linii papilarnych została też zastosowana możliwość skanowania twarzy.

Bardzo popularnym modelem w naszym kraju jest już nieco starszy model Huawei P9. Posiada on 5,2-calowy ekran z zaokrąglonymi bokami. Dzięki cienkim ramkom i metalowej obudowie prezentuje się niezwykle elegancko. Świetnie zdaje też egzamin umiejscowiony na tylnej części czytnik linii papilarnych. Aparat w modelu Huawei P9 został stworzony we współpracy z firmą Leica. Została zastosowana dodatkowa czarno-biała matryca, dzięki czemu aparat rejestruje ostrzejsze zdjęcia.

Pod kątem nowoczesnych aparatów warto przyjrzeć się też modelowi Huawei P30 lite