INTERFACE EMUI SERWIS HUAWEI

0
395

Producenci w swoich smartfonach z systemem operacyjnym Android stosują dodatkowe nakładki. To właśnie dzięki nim urządzenia różnią się od siebie, a producenci prześcigają się w coraz to nowszych funkcjach. Chiński producent Huawei stworzył swoją autorską nakładkę EMUI. Po raz pierwszy został zaprezentowany na targach IFA w Berlinie w sierpniu 2012 roku. Serwis Huawei i konsumenci go pokochali.

Historia EMIU – naprawa Huawei

Na początku dostępny był jedynie w języku chińskim, jednak szybko został przetłumaczony na angielski, a następnie na wiele innych języków. Pierwszym smartfonem, który posiadał nakładkę EMUI, był zaprezentowany w październiku 2012 roku, Huawei Honor 2. Chiński producent stawia na prostotę i szybkość, dlatego najnowszy interfejs EMUI 5.1 stosuje filozofię trzech kroków. To dzięki niej w trzech lub nawet mniej krokach można osiągnąć większość (90%) ustawień telefonu. Huawei może pochwalić się świetnym czytnikiem linii papilarnych. Nie jest on jedynie zabezpieczeniem smartfona, ale może także służyć do odbierania połączeń lub przewijania zdjęć w galerii. EMUI oferuje również funkcję Huawei Share. Umożliwia ona szybkie i łatwe przesyłanie plików przez Wi-Fi, które zapisują się bezpośrednio w pamięci smartfona.

Serwis Huawei – możliwości EMUI

Bardzo często producenci chwalą się możliwością szybkiego naładowania smartfona. Huawei nie pozostał w tyle. W swoich smartfonach z nakładką EMUI na Android oferuje funkcję SuperCharge. Co więcej, chiński producent chwali się, że skrócił czas ładowania aż o 50%, a ładowanie trwające zaledwie 20 minut, może dostarczyć energii na cały dzień korzystania z telefonu. Huawei wprowadzając najnowszą aktualizację interfejsu, kierowało się trzema hasłami: Clean, Living, Simplified, a takżę Born Fast, Stays Fast. To znaczy, że nawet po 18 miesiącach korzystania ze smartfona, nie straci on na swojej wydajności.

Serwis Huawei – Podsumowanie EMUI

Huawei dzięki swojej autorskiej nakładce EMUI jest także bardzo bezpiecznym narzędziem biznesowym. Z jednej strony, dzięki rozwiązaniom SoC (system on chip), które zapewniają tak samo wysoki poziom bezpieczeństwa, co banki. Z drugiej strony, w stworzonej przestrzeni PrivateSpace można bez obaw przed włamaniem czy utraceniem przechowywać dokumenty, zdjęcia i inne dane. Naprawa Huawei może w razie konieczności odbyć się ze zgraniem danych użytkownika, na jego wyraźną prośbę.