Gwarancja Huawei – potrzebny jest dowód zakupu?

0
3239

Huawei Polska daje swoim klientom 24 miesiące gwarancji na produkt oraz 12 miesięcy na akcesoria, oraz baterie. Co więcej, pakujemy produkt do oryginalnego opakowania, by w czasie transportu nie doszło do uszkodzenia. Jak wygląda gwarancja Huawei od podszewki?

Na stronie Huawei Polska można znaleźć obszerny regulamin dotyczący gwarancji Huawei i usług gwarancyjnych. Trzeba jednak przyznać, że kupując nowy smartfon, mało kto go czyta. Sięga się do niego dopiero w momencie uszkodzenia urządzenia. Tak samo po wypakowaniu telefonu z pudełka nie zakładamy żadnych nieprzyjemnych przygód. Wyrzucamy pudełko wraz z dowodem zakupu, albo głęboko chowamy. Niestety regulamin wyraźnie mówi, że „aby skorzystać z niniejszej gwarancji, należy dostarczyć urządzenie do punktu sprzedaży albo bezpośrednio do Autoryzowanego Serwisu wraz z dowodem zakupu”. To samo można przeczytać na stronie HiHonor.com. Dowód zakupu musi mieć zaznaczony nr IMEI urządzenia. Gwarancja Huawei jasno o tym pisze. Warto wiedzieć też, że autoryzowany serwis w przypadku uszkodzenia będzie mógł wymienić wyłącznie cały moduł wyświetlacza. Wymiana szybki nie będzie możliwa.

Gwarancja Huawei – pierwszy sposób

To i tak spore uproszczenie dla konsumentów. Jednym z podstawowych dokumentów, uprawniających do skorzystania z gwarancji jest karta gwarancyjna dodawana do każdego nowo zakupionego urządzenia. Jednak część producentów, dąży do uproszczenia całej procedury, związanej z obsługą gwarancyjną urządzeń. Dlatego u wielu z nich nie jest potrzebna karta gwarancyjna, a usługa jest dopuszczona na podstawie kserokopii fiskalnego dowodu zakupu. Na dokumencie musi być widoczna data potwierdzająca pierwotny zakup. Co więcej, faktura VAT marża, wystawiana przy okazji odsprzedaży urządzeń używanych, nie jest dokumentem potwierdzającym uprawnienia gwarancyjne. Niektórzy producenci nawet całkowicie odeszli od wydawania papierowych kart gwarancyjnych, na przykład Nokia. Tam obsługa gwarancyjna Huawei, prowadzona jest na podstawie dowodu zakupu z numerem IMEI / SN urządzenia i weryfikacji w bazie danych producenta. 

O czym należy pamiętać – gwarancja Huawei

Trzeba też pamiętać, że reklamacja składana w Huawei Polska i autoryzowanych serwisach „nie obowiązuje w przypadku zerwania z urządzenia plomby serwisowej, świadczącej o nieautoryzowanej ingerencji”, a także „odnosi się wyłącznie do oryginalnie dostarczonych części składowych Produktu i nie obejmuje innych komponentów”. Warto też pamiętać, że serwis w trakcie naprawy może zdjąć szkło hartowane z Twojego telefonu, jeśli oczywiście będzie to niezbędne do odpowiedniego wykonania naprawy.